JEČMEN GREEN WAYS
Užitek Ječmene Green Ways
Ječmen Green Ways je enzymatický nápoj plný biologicky aktivních látek. Představte si mladou rostlinku ječmenné trávy, jak klíčí, proráží tvrdou krustu zeminy a dynamicky roste vzhůru ke slunci. Tento druh energie a vlastností nám rostlinka předává. Sklízena je v období nejvyšší vitality, kdy přímo saje nesmírné množství živin a energie ze země, vody, vzduchu a slunce.V tichu svého rostlinného těla zpracovávají základní stavební kameny, které přetvářejí na složitější látky. Ty potom svým tělem předávají nadřazeným životním formám.Nápoj z ječmene můžeme vnímat jako pomyslnou potravino-vou základnu. Jako jsou pevné základy předpokladem úspěšné stavby rodinného domu, jsou zelené potraviny předpokladem bezpečí našeho jídelníčku.Hans Günter Berner v knize „Hladovění nad plným hrncem“ vykresluje človíčka, který se cpe, tloustne, ale přesto umírá na nutriční podvýživu... Vyčerpaná půda živí „hladové“ plodiny.Ty zase sytí nás, a proto, i přes špeky okolo vlastního pasu, umíráme hlady.
Na co nejčastěji používáte mladý ječmen
- Pro kvalitní bílkoviny a aminokyseliny
- Pro minerály
- Pro antioxidanty, které aktivně vyhledávají a blokují vznikající volné radikály již v zárodku.
- Pro přírodní vitamíny, které si lidský organizmus až na některé výjimky, nedokáže sám vyrobit, a proto je musí získávat prostřednictvím stravy.
- Pro chlorofyl
- Pro boj s nadváhou – díky tomu, že dodává organismu potřebné látky, nemá tělo potřebu ukládat si tukové zásoby.
-Pro podporu imunitního systému, díky kterému se zvyšuje odolnost organismu vůči běžným nemocem a další...
Ječmínek...
Ječmen Green Ways obsahuje celou škálu biologicky aktivních látek, jejichž neúplný výčet uvádí tabulka. Avšak jakákoli z kontextu vytržená účinná látka nebo hodnota jedné mikro- či makroživiny nevypovídá o celkovém přínosu zelených potravin. Důležitá je totiž celková souhra všech látek, nikoliv údaje o hodnotách několika aktuálně módních složek. Ječmen není sbírkou namátkově poskládaných látek. Je dokonalým, přírodou sladěným orchestrem. O hodnotě nápoje rozhoduje nejen složení, ale i forma zpracování. Produkt je zpracováván natolik šetrně, že obsahuje široké spektrum živých enzymů. Díky minutovému sušení ve sprayové sušičce při teplotě max. 31°C zůstává Ječmen GW „živým“ produktem. Enzymatická aktivita byla měřena u mnoha enzymů, jako např. u superoxiddismutázy. Pro zachování enzymatické aktivity udržujte balení v temnu a suchu, při přípravě nápoje používejte vodu studenou, nebo maximálně vlažnou a neperlivou. Ječmen GW neobsahuje žádné přísady, jde o zcela čistý přírodní produkt! Vysušená šťáva z ječmene neobsahuje lepek (gluten), není pasterována a je maximálně vstřebatelná.
Cena 1150,-/ 300g
Návod k použití a doporučená denní spotřeba
Dvakrát denně čajová lžička Ječmene GW. Zelené potraviny se užívají ideálně nalačno, tedy 30 minut před jídlem nebo 2 hodiny po jídle, vždy však s nejméně hodinovým odstupem od klasických léků. Zelené potraviny můžeme vnímat jako „koncentrovanou“ zeleninu, proto obecně platí, že dávkování závisí na životním stylu uživatele.Předávkování nápojem z ječmene (podobně jako předávkování zeleninou) nehrozí a poddávkování je zbytečné.
Konzumace + dávkování mladého ječmene a chlorelly
Ječmen Chlorella
(lžička) (tablety)
1.-2. den 1 – 0 – 0 1 – 1 – 1
3.-4. den 1 – 0 – 0 2 – 2 – 2
5.-6. den 1 – 0 – 1 3 – 3 – 3
7.-8. Den 1 – 0 – 1 4 – 4 – 4
9.-10. den 1 – 1 – 1 5 – 5 – 15 atd.
Účinek podpoříte rozložením na více denních dávek.
Pozor! Je důležité nemít kovovou lžičku, neboť kov urychluje oxidaci chlorofylu v ječmenu. Nejlepší je používat plastový šejk a porcelánovou lžičku.
Pozor! Ječmen nemíchejte v teplých nápojích (více jak 48 °C), neboť jej vysoké teploty znehodnocují. Dále se vyhněte rozmíchání ječmene v kyselých džusech (pomerančový, jablečný, ananasový aj.) Můžete např. použít džus rajčatový.
Výroba mladého ječmene
Pěstování mladého ječmene
Mladý ječmen (též někdy nazýván zelený ječmen) roste ze stejného semínka jako ječmen určený na tvorbu piva, melty či ječmenného pečiva. Je mezi nimi však jeden, velmi podstatný rozdíl. Mladý ječmen se sklízí při výšce 20 - 25 cm, neboť v této fázi má nejvíce živin a aktivních látek. Při délce kolem 40 cm obsah těchto látek v rostlince ječmene silně klesá. Nejznámější forma ječmene - "ochlupacená" rostlinka s obilnými plody v sytě žluté barvě nemá již téměř žádné aktivní látky.
Zpracování mladého ječmene
Malé lístky ječmene se sklidí a opláchnou a následně se začnou lisovat (podobně se např. získává [nejen] olivový olej).Vylisovaný kapalný extrakt se následně necelé 2 minuty suší při teplotě 31 °C. Zachováním této teploty se mladý ječmen neznehodnotí a navíc vznikne prášek. Tento prášek je nadále balen a prodáván. Smícháním tohoto zeleného prášku s vodou, opět vznikne nápoj, plný živin v nezměněné formě.
Jaký je vliv zelených potravin na hmotnost?
Je rozdíl v dávkování zelených potravin u dospělých a u dětí...?
Podobné a další otázky naleznete v tomto souboru :)
více info